דף הבית >> בית הספר >> מרכז הפצה
חזור לבית הספר
המכללה להנדסאים
חט"ע
כללי
מרכז הפצה
מה מייחד אותנו?
עקרונות הפעולה שלנו
ההתאמה של העקרונות שלנו לכלל בתי הספר בישראל
מה אנו מציעים?
ליצירת קשר
תוצרי פדגוגיה ופעילות בית הספר הניסויי רב-תרבותיות דרך חיים.
חט"ב

"בקהל מושלך הס. כל העיניים של תלמידי הפנימייה, מדריכים, אמהות בית, מורים מבית הספר ואורחים אחדים נשואות לבמה בחדר האוכל אשר מוארת באור זרקורים רך. לבמה עולים מארק ופולינה תלמידי י"ב מקבוצת נעל"ה (נוער עולה ללא הורים) מחבר העמים לבושים בגלימות מרוקאיות רקומות זהב. פולינה מיטיבה את התרבוש שעל ראשה, ובמבטא רוסי מודגש מתחילה לקרוא מדף הנייר אותו היא אוחזת בידה. הערב מתחיל.
שקופית ועוד שקופית, ולאחריהן מוקרן קטע מסרט ישראלי, ולפתע אור חזק, ואניה עולה על הבמה ורוקדת ריקוד מזרחי כשברקע שרות במרוקאית במבטא רוסי שתי חברותיה. הקהל אחוז קסם והתפעלות. ניכר במופיעים שהם נהנים מכל רגע, ואילו בקהל עוקבות אחר המתרחש על הבמה עיניו של ניסים, תלמיד י"א שמוצאו מרוקאי. אלה הם בני טיפוחיו המופיעים הערב. הוא ליווה אותם, לימד אותם לשיר ולרקוד ועתה הוא עוקב בחשש כיצד יתקבלו על ידי הקהל. אולם חששותיו נמוגים כאשר חבריו מצטרפים לריקוד, במחיאות כפיים סוערות. המבוגרים מוחים דמעה. המופע מסתיים ופרץ של מחיאות כפיים רועמות, שריקות וצעקות רמות של "כל הכבוד" נשמעות מכל עבר. הצלחה."
האירוע המתואר לעיל הנו אחד מעשרות אשר התקיימו ומתקיימים בכדורי מה מייחד אירועים אלה? מה הרציונל העומד מאחוריהם? לאלו מטרות אנו חותרים ומהם עקרונות העבודה שלנו בדרכנו לקיים דיאלוג של כבוד בין בני התרבויות השונות?  

קישורים לחופשת הקיץ

הנחיות וטיפים לחופשת הקיץ -טיפים להורים תשפ
רשימות ספרים:
שכבה ז'
שכבה ח'
שכבה ט'
שכבה י'
שכבה יא'
שכבה יב'
הרשמה למבחן קיץ במתמטיקה
אלבומי תמונות